Arrow
Arrow
Shadow
Slider

پیام مدیرعامل جناب اقای مهندس غلامی

ضمن عرض خیر مقدم خدمت شما همکاران و هنرجویان عزیز ، به اطلاع شما میرسانیم تاریخ شروع دوره آموزشی جدید الوند عرش به تاریخ 20 خرداد ماه برگزار خواهد شد، لذا شما عزیزان تا قبل از تکمیل ظرفیت میتوانید نسبت به ثبت نام از طریق سایت، تلگرام و تماس تلفنی و یا پیامک اقدام نمایید.  پیش از نصب پوستر دیواری، آماده ­سازی اتاق و دیوار اهمیت ویژه ای دارد. دیوارها باید صاف و یکدست باشند تا پوستر دیواری روی آن به خوبی اجرا شده و آنطور که مد نظر است جلوه ای زیبا داشته باشند.

آماده سازی اتاق

  • وسایل و مبلمان سبک را تا حد امکان از اتاق بیرون ببرید.
  • روی وسایل باقیمانده را به خوبی بپوشانید.
  • کف اتاق را بپوشانید.
  • برای گرفتن آبی که ممکن است از دیوار چکه کند، پایین دیوار حوله پهن کنید. برای این کار از روزنامه استفاده نکنید زیرا ممکن است خیس شود و جوهر پس دهد.
  • هر چه روی دیوار است، از جمله پرده و کرکرۀ جلوی پنجره ­ها را بردارید.
  • قاب کلید و پریز برق را در بیاورید. برای این کار ابتدا برق آن قسمت از خانه را قطع کنید.

اگر قسمتی از خانه، مثلاً سقف را رنگ کرده­ اید، پیش از شروع نصب پوستر دیواری، مطمئن شوید که کاملاً خشک شده است.

مطلب پیشنهادی : پوستر 3 بعدی چیست؟

 

آماده ­سازی دیوار

براساس وضعیت دیوار به شکل زیر آن را آماده می­کنیم:

دیوار رنگ­ شده:

  رنگ را از دیوار بتراشید و به آرامی سمباده بکشید تا سطح دیوار صاف شود. دوباره دیوار را با استفاده از کاغذ سمبادۀ نرم و محلول قوی تی­اس­پی (یا یک مادۀ غیرفسفاتی) یا محلول آمونیاک و آب صیقل دهید. دیوار را تعمیر کنید و بشویید. سطح دیوار که خشک شد، آستر اصلی را بزنید مگر اینکه رنگ آلکیدی باشد

دیوار پوستر و یا کاغذ شده:

اگر بخواهید روی دیواری را دوباره پوستر دیواری کنید، بهتر است پوستر قبلی را کاملاً جدا کنید.

سطوح کپک ­زده:

  اگر مطمئن نیستید که لکه­ های روی دیوار کپک باشند، اول آنها را با محلولی از شوینده معمولی (مایع ظرفشویی یا پودر رختشویی و …) و آب بشویید. اگر لکه ­ها تغییر نکردند، احتمالاً کپک هستند و برای پاک کردن آنها باید به شکل زیر عمل کنید.

  محلولی شامل نیمی سفیدکننده و نیمی آب و سپس محلول تی­اس­پی (یا یک مادۀ غیرفسفاتی) و آب را با اسفنج روی دیوار بمالید. در انجام این کار حتماً عینک ایمنی بزنید و دست­کش بپوشید. قرار نیست سلامتی­تان را به خطر بیندازید! سپس دیوار را با آب خوب بشویید. دست­کم ۲۴ ساعت صبر کنید تا سطح دیوار کاملاً خشک شود. بعد رنگ آستر آلکیدی را به همراه مادۀ قارچ کش روی آن بزنید.

دیوار تازه ­گچ ­شده:

  پیش از آماده ­سازی باید بین یک تا چهار ماه صبر کنید تا گچ تازه کاملاً خشک شود. دربارۀ زمان لازم با گچ­کار مشورت کنید. دیوار را با سرکه بشویید تا اثر گچ جدید خنثی شود و سپس دو لایه رنگ آستر با کیفیت به دیوار بزنید.

دیوار تخته ­ای (سطوح چوبی):

  همۀ اتصالات تخته­ ها را باید محکم کنید، آنها را بتونه کنید و سمباده بکشید و سپس با استفاده از یک برس نرم گرد آنها را بگیرید. اگر گردی باقی مانده، با یک اسفنج مرطوب آن را پاک کنید. در نهایت رنگ آستر مخصوص دیوار خشک را بزنید.

سطوح ناصاف:

  فوم­ بتن، سیمان، پنل­های چوبی، گچ بافت­دار و رنگ بافت­دار سطوح ناصافی هستند که باید پیش از نصب پوستر دیواری هموار شوند. برای ناصافی کم تا متوسط یا برای قسمت­های کوچک ناصاف، از بتونه نرم یا ترکیب مومی دیوار تخته­ای استفاده کنید. وقتی دیوار خشک شد، آن قسمت را سمباده بکشید و رنگ آستر بزنید.

پوستر دیواری را می­توان علاوه بر دیوار و سقف، در داخل کتابخانه، ستون­های میانی خانه، کابینت، کمد و روی قاب پنجره نیز نصب کرد. پس در صورت نیاز این سطوح را هم برای نصب آماده کنید.

  شرکت آراد گستر الوند عرش، طراح،مجری و برگزار کننده ی دوره های آموزشی نصب پوسترهای دیواری است. شما می توانید این محصول را سفارش داده و یا برای یادگیری نصب این پوستر های هیچان انگیز در کارگاه های 3 روزه الوند عرش ثبت نام کنید.

لینک ثبت نام : https://goo.gl/i9A12Z

 

 

 


دفتر مرکزی : تهران ، خیابان پیروزی (چهارصددستگاه)
جنب خیابان بسطامی پلاک 880 طبقه سوم واحد 6
کارخانه : تهران ، جاده خاوران