Arrow
Arrow
Shadow
Slider

پیام مدیرعامل جناب اقای مهندس غلامی

ضمن عرض خیر مقدم خدمت شما همکاران و هنرجویان عزیز ، به اطلاع شما میرسانیم تاریخ شروع دوره آموزشی جدید الوند عرش به تاریخ 20 خرداد ماه برگزار خواهد شد، لذا شما عزیزان تا قبل از تکمیل ظرفیت میتوانید نسبت به ثبت نام از طریق سایت، تلگرام و تماس تلفنی و یا پیامک اقدام نمایید.  وقتی صحبت از رنگ خاکستری می شود، چهره‌اي عبوس، تیره، افسرده و گرفته در برابرمان ظاهر می شود، ولی این رنگ و خانواده گسترده و متنوع آن، كاربرد دیگری نیز دارد که ما را شگفت‌زده می کند. اين كاربرد، قابلیت در انطباق‌پذیری بسیار عمده در دکوراسیون و همنشینی با رنگ‌های دیگر هست. هر یک از انواع خاکستری، می تواند بعنوان رنگ پایه و نخست برای دکوراسیون گزینش شود و در کنار آن، رنگ‌های دیگر تاثیر، جذابیت و جلوه زیباتری پیدا کنند.

چنین ترکیبي، فضایی خاص و غیرتکراری می‌آفریند. سه گروه خاکستری وجود دارد:

خاکستری گرم که ته‌ رنگی از رنگ‌های گرمي مثل قرمز یا نارنجی دارد،

خاکستری سرد که ردی از آبی یا سبز-آبی یا بنفش در آن حس میشود

و خاکستری خنثی که هیچ تمایل رنگی در آن قابل تشخیص نیست. خاکستری خنثی، قدرت انطباق بیشتری به طراح می دهد تا گزینه‌های رنگی بیشتری داشته باشد.

  در مورد رنگ‌های سرد یا گرم خاکستری برای دوری از سردی و بیحالی فضا، بهره گیری از رنگ مکمل زیباتر هست؛ مثلا بهره گیری از رنگ نارنجی یا زرد پررنگ و درخشان در کنار خاکستری سرد.

مطلب پیشنهادی : چگونه از رنگ قرمز در دکوراسیون استفاده کنیم؟

 

جلوه نقره‌ای

  خاکستری‌ روی الیافی از قبیل ابریشم، ساتن، تافته و حریر، نقره‌فام به نظر می رسد و حالتی لوکس به فضا می‌بخشد. اکسسوری‌ها و مبلمان‌ ساخته شده از فلز مثل استیل، برنز یا کروم همراهان شیکی برای چنین دکوراسیونی میباشند.

حضور خاکستری با آرایش رنگی

  رنگ‌های قوی و جاندار در کنار خاکستری‌ها بسیار جلوه می کنند. آلبوم متنوعی از رنگ‌ها را می توان براي اين منظور گزینش کرد؛ خانواده آبی از قبیل آبی نفتی و آبی فیروزه‌اي، سرخابی و قرمز تا انواع صورتی‌ها، زردها و نارنجی‌ها و طیف قهوه ‌ای ها مثل انواع دارچینی، عنابی، آجری، شکلاتی و …

خانواده رنگ‌های بهاری نیز همنشینان خوبی برای خاکستری‌ها میباشند: رنگ‌هایي از قبیل سبزهای بهاری، لیمویی، بنفش، یاسی و ارغوانی‌ها.

مطلب پیشنهادی : تکنیک های استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

 

  استفاده از خاکستری به فضا حالتی رسمی و باشکوه میدهد که ماهرانه طراحی شده اما در عین حال سنتی هم نیست. بهتر است از آن در کنار رنگ های خنثی یا خانواده رنگ های سفید مثل گچی و عاجی استفاده کنید.

  خاکستری نه تنها می تواند پس زمینه خوبی برای رنگ های تندتر باشد، که به درد دستکاری کردن رنگ های دیگر نیز می خورد. اضافه کردن کمی خاکستری می تواند سایه های روشن یا تیره تر به رنگ ها بدهد. از سوی دیگر می توان رنگ های دیگر را به آن اضافه کرد.

  یک اتاق خواب رمانتیک را با تن های روشن تر ایجاد کنید. دیوارهایی با تخته چوب های خاکستری می تواند احساس خانه ای ساحلی را به یک اتاق نشیمن رسمی دهید. اگر شما نیاز به یک پس زمینه آرام برای رنگ های پر جنب و جوش بیشتر در یک اتاق نشیمن دارید، دیوارهای با زغال چوبی می توانند این کار را انجام دهند.

  رنگ خاکستری و سفید یک ترکیب رنگ کلاسیک بوده که یک نمای پاک و واضح برای آشپزخانه ها و حمام ها فراهم می کند.

مطلب پیشنهادی : معجزه رنگ زرد در دکوراسیون 

 

راه هایی برای رسیدن به یک حالت روحی خوب با رنگ خاکستری

خاکستری به رنگ قمری ها یک رنگ خنثی و  نرم و تسکین دهنده بوده که با آلویی و بنفش بخوبی هماهنگ می شود.

از دیوارهای قرمز با سقف های زغالی برای یک اتاق ناهار خوری پر زرق و برق استفاده کنید.

اگر فضایی می خواهید که احساس نرم و دعوت القا کند، طرحی به رنگ خاکستری ابری و زرد آهویی و یا حنایی در نظر بگیرید.

یک اتاق خواب شیک و با شخصیت از طریق ترکیب دیوارهای خاکستری تخته سنگی و لمسی از سبز فسفری خلق کنید.

مهندسی خاکستری

در این جا قصد داريم چند راهکار را با شما در بین بگذاریم:
  اگر گزینش رنگ خاکستری برایتان پیچیده و مشکل به نظر میرسد، گذشته از خرید رنگ خاکستری تان، از فضای اتاق و لوازمی که درون آن، جای خواهد گرفت، فهرستی تهیه کنید و رنگ‌های آن ها را هم در نظر بگيريد. اگر در فضای شما لوازم یا مبلمان چوبی بیشترین سهم را دارد، توصیه ما گزینه خاکستری از نوع گرم آن هست. خاکستری گرم به خوبی با رنگ‌های گوناگون چوب و رنگ‌های درخشان جور می شود.

  اگر خواهان فضایی آرام‌تر هستید، از انواع خاکستری‌ سرد كمك بگيريد، چراکه این رنگ‌ها بیان بصری آرام‌تری دارند، ولی اگر میخواهید بیان بصری قویتری داشته باشید از خاکستری‌های پررنگ‌تر بهرهگیری کنید. در این صورت هر عامل بصری در برابر چنین دیواری قرار بگیرد از لحاظ بصری قوی تر و جذاب‌تر به نظر می رسد. رنگ پیشنهادی ما برای مبل یا کمد کوتاه و اکسسوری‌ها، سفید گرم، کرم، برنز یا طلایی یا ترکیبی از رنگ‌ متالیک با رنگ ساده دیگري هست.

  به میزان نور و کیفیت نورپردازی فضایتان و حسی که میخواهید در آن حضور داشته باشد، دقت کافی را داشته باشید. بهرهگیری از آباژور یا نورهای متحرک رومیزی براي اين منظور راهکار خوبی هست.

  تنوع بافت در فضا در کنار تنوع خاکستری‌ها به شما اجازه میدهد تا با خیال راحت‌تری شروع به رنگ آمیزی کنید. روش پتینه‌کاری هم ایده خوبی براي اين منظور خواهد بود.

  بهره  گیری از تنوع خاکستری‌های تیره و روشن با همراهی رنگی متفاوت از آن ها از قبیل صورتی گلبهی که خیلی هم پررنگ و قوی نباشد در کنار سفید یا رنگی متالیک مثل نقره‌اي بسیار شیک و جذاب به نظر مي‌رسد.

  کمی رنگ سیاه در چند گوشه از اتاق فراموشتان نشود. از این رنگ می توان در یک عثمانی، چند قاب تصویر یا تابلو یا در قالب یک مبل یا صندلی تکی بهره برد.

 


دفتر مرکزی : تهران ، خیابان پیروزی (چهارصددستگاه)
جنب خیابان بسطامی پلاک 880 طبقه سوم واحد 6
کارخانه : تهران ، جاده خاوران