Arrow
Arrow
Shadow
Slider

پیام مدیرعامل جناب اقای مهندس غلامی

ضمن عرض خیر مقدم خدمت شما همکاران و هنرجویان عزیز ، به اطلاع شما میرسانیم تاریخ شروع دوره آموزشی جدید الوند عرش به تاریخ 20 خرداد ماه برگزار خواهد شد، لذا شما عزیزان تا قبل از تکمیل ظرفیت میتوانید نسبت به ثبت نام از طریق سایت، تلگرام و تماس تلفنی و یا پیامک اقدام نمایید.   امروزه کفپوش های اپوکسی با ماندگاری بالا و ویژگی های خارق العاده ی خود نسبت به بقیه کفپوش ها برتری یافته اند و به دلیل قابلیت اجرا در تمام سطوح و فضاها، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. در این مطلب به طور خلاصه با نحوه ی اجرای این کفپوش ها در 7 گام آشنا می شویم.

 

گام اول : آماده کردن سطح

   در مرحله نخست به آماده سازی سطحی که میخواهیم اپوکسی بر آن اجرا شود می پردازیم. اجرای آن به این دلیل ضروری است که بتوانیم چسبندگی لازم را میان لایه کف و اپوکسی ایجاد کنیم. روش مناسب برای انجام آن ساب زدن سنگ با دستگاه است. اگر سطح به مواد روغنی یا شیمیایی آلوده بود، باید حتما آن را با شوینده ها و لکه برهای مناسب تمیز کرد.

 

گام دوم : جارو زدن و تمیز کردن کف

   در این مرحله باید از یک جاروبرقی صنعتی برای زدودن گرد و غباری که از ساب زدن کف به وجود آمده است، استفاده شود. کف باید از تمامی غبار ها و بقایا قبل از اینکه نخستین لایه از اپوکسی ریخته شود، پاک شود. در غیر این صورت، گرد و غبار بین پوشش ها وجود خواهد داشت و باعث کاهش چسبندگی خواهد شد. هرچقدر میزان غبار بر روی سطح کمتر باشد، به پرایمر کمتری نیاز خواهید داشت.

گام سوم :  پرایمر و پر کردن سطح

   ابتدا باید سطح را با یک پرایمر مناسب بپوشانیم. هیچگاه این ادعا که به پرایمر برای اجرای اپوکسی ضروری نیست، اعتنایی نکنید! پرایمر باعث طول عمر بیشتر کف و چسبندگی بالاتر لایه ها به هم می شود. علاوه بر این باعث آب بندی لایه ها شده و احنمال حبابی شدن و جمع شدن هوا در آن را کاهش می دهد. همچنین اگر پرایمر به طور صحیح اعمال شود، میزان مصرف شما از مواد بعدی را کاهش خواهد داد. مطمئن شوید که در محیط تهویه هوای مناسب وجود دارد. به طور معمول می توانید از دو لایه پرایمر برای آب بندی صحیح کف استفاده کنید. برای میکس کردن پرایمر نیز باید از یک میکسر مناسب استفاده کنید.

گام چهارم : پر کردن ترک ها و حفره ها با بتونه کاری

   برای پر کردن حفره ها لازم است اپوکسی را با سیلیس مخلوط میکنیم تا به صورت خمیر دربیاید. از این خمیر برای پوشاندن و پر کردن شکاف ها و حفره ها استفاده می کنیم.

گام پنجم : ریختن لایه ی اول اپوکسی

   اولین لایه از اپوکسی را روی سطح کار میریزیم. در این مرحله هاردنر را با استفاده از یک میکسر برقی به مدت 2 دقیقه مخلوط میکنیم. بهتر است در میکس کردن دقت لازم را داشته باشید زیرا مهم ترین مرحله از اجرای کفپوش اپوکسی است! یک مخلوط نادرست و ضعیف باعث لکه دار شدن پوشش نهایی می شود.

 

گام ششم : غلتک کشی بر روی اپوکسی

   با استفاده از یک غلتک با کیفیت، شروع به اعمال کردن لایه ای از اپوکسی بر روی زمین میکنیم. اگر غلتک نو و با کیفیت نباشد ممکن است باعث سابیده شدن سطح کار شود. بعد از اجرای مرحله ی اول از اپوکسی، بعد از گذشت 24ساعت لایه دوم از آن را دوباره اجرا می کنیم. قبل از اجرای لایه دوم ممکن است متوجه ترک ها و حفره هایی که روی کار، و همچنین ناهمواری هایی که ناشی از غلتک کشیدن نامناسب است، شوید. بهتر است قبل از ریختن لایه ی دوم تمامی این مشکلات برطرف شده و سپس لایه ی بعدی اجرا شود.

گام هفتم : اجرای رزین

   قبل از اجرای مرحله ی آخر بهتر است دوباره تمام سطح کار چک شود تا اگر حفره، ترک و یا ناهمواری در آن وجود داشت، برطرف شود. همچنین گرد و غبار دوباره از سطح کار زدوده شود. در غیر این صورت، در انتهای کار با یک بافت بدشکل در سطح نهایی اپوکسی مواجه خواهید بود! به خاطر داشته داشته باشید بهتر است به یک باره برای کل سطح مواد را آماده نکنید. زیرا در مدت زمانی محدود( 40 الی 45 دقیقه ) خشک می شوند و کارایی قبل را ندارند. درنتیجه به اجبار باید از ابتدا مواد را با هم مخلوط کنید.

منبع : http://learncoatings.com/wordpress/how-to-apply-epoxy-floor-paint-a-step-by-step-guide/


دفتر مرکزی : تهران ، خیابان پیروزی (چهارصددستگاه)
جنب خیابان بسطامی پلاک 880 طبقه سوم واحد 6
کارخانه : تهران ، جاده خاوران